גיא – מסר לחבר החדש

ערב טוב, קוראים לי גיא ואני מכור מחלים ונקי מהימורים שבעה חודשים וחמישה ימים בתוכנית.

הגעתי לתוכנית ואמרו לי אל תחשוב, אל תנסה להבין, פשוט תעשה מה שאומרים לך. וכך עשיתי. עשיתי מה שאומרים לי והקשבתי לחברים הוותיקים. עם הזמן ככל שאני מקשיב יותר הבנתי יותר את התוכנית והבנתי שיש בי תשוקה עמוקה להבין יותר ויותר את התוכנית כדי שאוכל ליישם אותה יותר טוב. כשהייתי בסבל הבלתי נסבל, משומש, חסר אונים באופן טוטאלי, רק רציתי לצאת מהסבל והייתי מוכן לעשות הכל כדי לצאת מזה. בתחילת הדרך שלי עשיתי הכל בלי לשאול שאלות, אבל ככל שגדלתי בתוכנית, ככל ששמרתי על היום הנקי, ככל שמצבי הנפשי השתפר נהיה לי יותר רצון ויכולת נפשית גם להבין איך התוכנית פועלת.

אני עדיין בתחילת הדרך, אבל יש בי כבר הבנה מסוימת של התוכנית. כמו שאמרו לי הרבה פעמים זו באמת תוכנית פשוטה לאנשים מורכבים, אבל זו תוכנית עם עומק בלתי יתואר. יש לי עוד הרבה מאוד מה ללמוד בתוכנית ואני מצפה בשקיקה לכל מסר שאני יכול לשמוע, לכל קבוצה שאני יכול להגיע אליה ולכל פגישת צעדים. אני רוצה לשתף אתכם איך אני רואה את הפשטות של התוכנית. את הוותיקים אין לי מה ללמד, אז בעצם אני רוצה לשתף את החבר החדש, שזה אחד העקרונות הכי חשובים אם לא החשוב בתוכנית, להעביר את המסר לחבר החדש.

התוכנית בעיני בנויה כמו פירמידה שבנויה מארבעה שלבים, כל שלב יותר נמוך של הפרמידה מסביר לי איך להגיע לשלב הבא של הפירמידה.

  • בראש הפירמידה יש את "רק להיום". העקרון הבסיסי של היום הנקי ולשמור עליו רק להיום.
  • בשלב מתחת של הפירמידה, השלב שעליו מבוסס העקרון של רק להיום – איך להגיע לעקרון של רק להיום – יש את ארבעת הצלעות – עצמי, שרות, חברותא ואלוהים.
  • בשלב מתחת יש את איך להגיע לארבעת הצלעות. זה כולל בעיני – את הקבוצות, שרות במצפון כזה או אחר, הצעדים, כתיבת בוקר, כתיבת אסירות תודה, לפחות שלושה טלפונים כל יום לחברים נקיים, חונך, קריאת הפרק של היום ותפילת השלווה.
  • בשלב מתחת ובבסיס הפירמידה יש לדעתי את כל הסיסמאות שאנחנו שומעים יום יום מהחברים הוותיקים יותר או פחות – תן לזמן זמן, מקומות דברים אנשים, תמשיך לבוא, תשמור על הכיסא, מתנות שבדרך, אל תחשוב – תעשה, תוכנית פשוטה לאנשים מסובכים, הגעת למקום הנכון, הגעת לפתרון, תתמקד בפתרון ולא בבעיה, תשעים יום תשעים פגישות, ועוד ועוד.

בספרות כתוב במפורש שהתוכנית לא מבטיחה שום הבטחה מלבד הבטחה אחת – להישאר נקי, רק להיום. התוכנית מבטיחה לנו שאם נעבוד את כל שלבי הפירמידה נגיע לראש הפירמידה ונזכה בחופש של רק להיום. יצא המקרה, ואני אומר את זה רק על עצמי, אבל זה מבוסס אצל כל החברים הוותיקים, עשייה קפדנית של כל שלבי הפירמידה מביאה אלינו גם מתנות שבדרך – שיפור במצב הרגשי, הנפשי, הרוחני, מביאה לנו אהבה, חמלה, נתינה, אמפטיה, התחשבות, הזדהות, אחווה ועוד. כל מה שאנחנו צריכים כדי לחיות בעולם הזה ולהרגיש טוב בזמן שאנחנו עושים את זה.

זהו. זה המסר שלי היום לחבר החדש.

אוהב אותכם וצריך אותכם ואני אמשיך לבוא.

בעיית הימורים?
אנחנו יכולים לעזור. היינו שם.

מכורים אנונימיים היא תוכנית תמיכה ללא עלות המבוססת על עזרת מכור למכור

יש תקווה!

תל אביב והסביבה:
אלי – 052-4442042

ראשון לציון והסביבה:
שאול – 054-2690073

אשדוד והסביבה:
ג'קי – 052-6932393

חיפה והסביבה:
יוסי – 052-2301401

ירושלים והסביבה:
טל – 050-3551212

בית שמש והסביבה:
יעקב – 052-4153982